• biuro@inwestory.pl

30 październik – 5 listopad Analiza Walut

dolar

30 październik – 5 listopad Analiza Walut

W zeszłym tygodniu analizy niestety nie było, ale trzeba przyznać, że poprzednia okazała się trafna. Dolar podskoczył do 3,67 za sprawą ECB. Dalsze luzowanie w zmniejszonej postaci i gołębi Mario Draghi pomógł Euro. W nadchodzącym tygodniu można się spodziewać korekty na Eur/Usd a co za tym idzie tańszego Usd/Pln. Inwestorzy znowu przekonują się, że dolara warto kupować, bo wygląda na to, że o żadnych podwyżkach stóp w strefie euro nie ma mowy w najbliższym czasie. Celem jest poziom 3,75 i wyżej. Kupno w rejonie 3,60 będzie dobrym rozwiązaniem. Wróciliśmy do trendu wzrostowego na interwale D1.

Kupno Eur/Pln także dało trochę zarobić, ale jak to bywa z tą parą walutową ruchy są tutaj zazwyczaj niewielkie.  Trend jest spadkowy na interwale D1. Docelowo Euro powinno iść  kierunku 4,30, więc po 4,20 warto rozważyć zakup. Wzrostom będzie sprzyjać każde ryzyko rynkowe. Największe szanse ma tutaj pomóc zamieszanie w Hiszpanii.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave your message