• biuro@inwestory.pl

PKN ORLEN Analiza Sierpień 2021

PKN ORLEN Analiza Sierpień 2021

Dywidenda przyznana. Czekamy na wypłatę, kto kupił typowo pod dywidendę mógł już kilka dni później sprzedać akcje z dodatkowym zyskiem ok 2 zł. Tak więc finalnie 5,5 zł za akcję w ciągu kilku dni to udana transakcja.

Na wykresie można zauważyć, że w skali miesięcznej kurs zawrócił przy oporze na 84 zł. Z drugiej strony jak ktoś się zna na świecach( mało kto się zna) widać, że trend wzrostowy nadal obowiązuje.

Założenie dla tych co jeszcze nie sprzedali akcji jest takie, że powinniśmy ruszyć minimum do 84 zł.

Jeżeli na rynku ruszy korekta to możemy zobaczyć 60 i 50 zł za akcje PKN Orlen – nie jest to jednak scenariusz bazowy.

W sierpniu posiadacze akcji powinni spokojnie czekać aż rynek obierze jeden z kierunków.

WYKRES PKN ORLEN w skali MN.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Łukasz Jarzyło

Leave your message