• biuro@inwestory.pl

PZU Analiza Sierpień 2021

PZU Analiza Sierpień 2021

13 września trzeba mieć akcje, aby skorzystać z rekordowej dywidendy, którą wypłaci w tym roku PZU.

Prawie 10% jest łakomym kąskiem dla każdego.

Firma jest solidna, zna ją każdy Polak – większość jako najdroższego ubezpieczyciela.

W praktyce, mogę powiedzieć, że zarówno w zakresie polis na życie jak i samochodowych, pod kątem obsługi firma zasługuje ostatnio na dobrą 5+.

Oczywiście nie chodzi, aby polisa była najtańsza – ma być dobra tak jak obsługa.

Tyle tytułem wstępu:)

Co będzie można zrobić:

Podobnie jak z PKN ORLEN założenie będzie takie, aby kupić akcje około 10 września i sprzedać je z zyskiem kilka dni później zgarniając jednocześnie prawo do dywidendy 3,5 zł na akcję.

Na daną chwilę problemem jest jednak cena akcji 37 zł za sztukę. Nie jest to cena zbyt atrakcyjna choć do 50 zł jeszcze dużo brakuje.

Ponieważ jeszcze miesiąc przed nami będziemy polować na akcje po 33 zł i 27 zł. Jeżeli uda się kupić w tej cenie to będziemy robić transakcję. Jeżeli nie trudno.

WYKRES PZU w skali MN.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave your message