• biuro@inwestory.pl

14-20 sierpień Analiza Walut

dolar

14-20 sierpień Analiza Walut

Mamy za sobą udany tydzień na USD/PLN. Złotówka osłabła znacznie za sprawą możliwego konfliktu zbrojnego z Koreą Północną. Dolar wzrósł z 3,56 do 3,65 w środku tygodnia. Prawie 2,5% zysku w tydzień to dobra stawka. W najbliższym czasie powinniśmy kierować się w kierunku 3,69. Jeżeli ktoś chce kupić dolara to najlepiej poniżej 3,59 a już na pewno w rejonie 3,53, którego jeszcze nie przetestowaliśmy. Niedawno czytałem prognozę jednego z analityków, który mówi o cenie 4,20 w 2018 roku. Aż takim optymistą nie jestem, ale 3,90 powinniśmy zobaczyć. Jedynie Europejski Bank Centralny może tutaj namieszać.

Kto kupił EUR/PLN w rejonie 4,15 może już realizować pierwsze zyski.  Cena 4,28 którą wskazywałem jakiś czas temu została osiągnięta. Następny poziom to 4,33-4,35. Kupno warto rozważać poniżej 4,22. Jeżeli konflikt na linii Korea Płn. – USA będzie się nasilał to poziomy te powinny być osiągnięte w ciągu 1-2 tygodni.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply