• biuro@inwestory.pl

PKN ORLEN Analiza Techniczna Lipiec 2022

PKN ORLEN Analiza Techniczna Lipiec 2022

Na akcjach PKN ORLEN nadal nic się nie dzieje.

Większość spodziewa się bardzo dobrych wyników ze względu na benzynę po 8 zł.

Wypowiedzi prezesa twierdzącego, że nasze ceny są najniższe w Europie są nie na miejscu.

Zapomniał powiedzieć, że zarobki Polaków też są jednymi z najniższych w Europie:)

Podobnie z krótkimi wstawkami między reklamami w TV. Może zacofani ludzie będą wierzyć w tą propagandę, ale żaden myślący człowiek w to nie uwierzy.

Wracając do tematu – dywidenda przed nami. Orlen jest w portfelu i prawdopodobnie nie uda się dokupić akcji w lepszych cenach przed końcem lipca.

W zeszłym roku kurs wracał około tygodnia. Wydaje się, że w tym roku będzie szybciej i ciągle zanosi się na nowe szczyty w rejonie 100-100 zł. Jeżeli USA zacznie rosnąć po mocnych spadkach w tym roku to kurs powinien się wreszcie ruszyć do góry.

WYKRES PKN ORLEN w skali W1.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply