• biuro@inwestory.pl

MBANK Analiza Luty 2024

MBANK Analiza Luty 2024

To co się wyprawia na akcjach mbanku to istne szleństwo.

Od 200 do 600 i tak ciągle. Zmienność na poziomie 100 zł w 2 tygodnie skłania do zainteresowania tą spółką.

Obecnie pozycja na spadek na CFD jest już rozgrywana kolejny raz. Trzeba przyznać, że akcje zachowują się idealnie książkowo realizując definicję trendu.

Czy będą droższe i złamią magiczny poziom 600 zł okażę się niebawem. Na razie można zakładać, że zyski banków pochodzące z wysokich stóp procentowych zaczną spadać a może za tym pójdą ceny akcji.

Bank jest to przecież instytucja, która ma zarabiać dla akcjonariuszy – nie mylić z instytucją zarabiającą dla klientów( takiej nie ma na świecie) 🙂

Najbardziej prawdopodobny wydaje się przedział, który obowiązuje od ponad 10 lat.

Trzeba pochwalić bank za ugody kierowane do klientów z chf. Dywidend nie widać, więc kiepsko dla akcjonariuszy. Może dlatego trzeba nadrabiać na handlu akcjami. Cały czas bank w czołówce ilości rachunków maklerskich, goni go XTB. Bank lubiany przez klientów za nowoczesne systemy. Tak więc sporo plusów jednak to twarde dane decydują o zakupie akcji. Myślę, że ktoś kto kupuje akcje po prawie 600 zł musi być odważny. Zdecydowanie warto aktywnie spekulować na tych akcjach ponieważ zmienność jest niesamowita i jest to istny raj dla daytraderów.

Wykres MBANK w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply