• biuro@inwestory.pl

Indeks DAX Analiza Lipiec 2024

Indeks DAX Analiza Lipiec 2024

To już 9 m-c bez korekty na niemieckim indeksie dax.

Niemcy mimo słabych lub bardzo słabych danych z gospodarki trzymają się dobrze na giełdzie.

To właśnie oznacza, że giełda a rzeczywista gospodarka to zupełnie inne kwestie.

Najlepsza analiza fundamentalna nie sprawi więc, że akcje będą rosły.

Pewnie stąd wziął się podział na zwolenników analizy technicznej lub fundamentalnej.

Ja nie jestem żadnym z nich ponieważ najlepiej zastosować podejście szukania popytu na wykresie i stąd są dopiero efekty. Jeżeli ktoś wierzy w samą firmę to może oczywiście inwestować w nią długoterminowo i pewnie zarobi, ale kto z nas ma czas czekać 5-10 lat na zyski?

Wracając do dax-a to obecnie poziom 18000 pkt. trzyma się znakomicie.

Natomiast rejony 17000 są nadal nie potwierdzone co musi stać się prędzej czy później.

Mając taką wiedzę kierunek jest znany i zobaczymy czy lipiec lub sierpień da nam potwierdzenie tego poziomu.

Możliwe jest jeszcze tzw. wycięcie rynku czyli szybki ruch powyżej 19000 i gwałtowny spadek. Duzi gracze często to robią, aby zmylić innych.

Kolejne poziomy to 15000 i 12000 a wynika to ze zwykłej analizy trendu.

Należy więc ograniczać ryzyko kupna na 17000, bo pandemię pamiętamy.

Dodatkową wskazówkę daje krótkoterminowo volumen, który wskazuje, że ostatnie wzrosty łączyły się z większą liczbą sprzedających co zazwyczaj prowadzi do spadków.

WYKRES DAX w skali D1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply