• biuro@inwestory.pl

MBANK Analiza Lipiec 2024

MBANK Analiza Lipiec 2024

Mbank dokonał idealnej korekty do 570 zł. i obecnie koryguje potężny spadek z 750 zł.

Ktoś kto myślał, że banki mogą wiecznie rosnąć się przeliczył.

Obecnie wzrosty mogą dotrzeć nawet pod 700 zł. ale do tego potrzebne by były kolejne dalsze wzrosty na światowych giełdach, a to powoli zacznie być problemem chyba, że wyniki spółek będą spektakularne.

Wtedy chwilowo możemy zobaczyć jeszcze wzrosty, a później spadki, bo spektakularnych wyników nie jest łatwo polepszyć.

Na daną chwilę najbardziej prawdopodobny scenariusz to spadki w rejon 500 zł, ewentualnie 480 zł, gdzie czeka na algorytmy luka hossy od dawna czekająca na zamknięcie.

Banki w Polsce powoli będą odczuwały zadyszkę i szykowały się na obniżki stóp procentowych.

Prezes na razie to neguje, ale jego kadencja i to, że już 40% banków na świecie obniżyło stopy sprawi, że będzie musiał zmienić zdanie, a tego rynek w ogóle nie wycenia.

Wszystkie fundusze obligacji w tym roku raczej nie zarobią, ale na kolejne lata ich wyniki wydają się być niezagrożone.

WYKRES MBANK w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply