• biuro@inwestory.pl

1-7 maja Analiza Walut

1-7 maja Analiza Walut

Jesteśmy już po I turze wyborów we Francji, zgodnie z analizą z zeszłego tygodnia mieliśmy dobre ceny, aby kupić amerykańskiego dolara. Poziom 3,80 może zostać przetestowany w najbliższym tygodniu co także będzie okazją do zakupu. Jeżeli zobaczymy korektę to dolar może podrożeć do poziomu 3,94 co przy 14 groszach odejmując spread daje nam około 10 gr zysku( 2,5%). Na wykresie widzimy możliwą zmianę długoterminowego trendu w notowaniach, więc trzeba być ostrożnym, rynek wycenia na 70% podwyżkę stóp procentowych w USA w czerwcu, dalszego osłabianie się dolara i umacnianie złotówki nie jest pewne.

Na parze EUR/PLN także wystąpiły ceny do zakupu. Trend mamy nadal spadkowy i zakup po 4,15-417 wydaje się dobrą ceną jeżeli gramy na korektę, sprzedaż w krótkim terminie po cenie 4,26-4,29 też powinna dać około 2,5% zysku.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply