• biuro@inwestory.pl

17-23 lipca Analiza Walut

17-23 lipca Analiza Walut

Poziom 3,70 na dolarze został pokonany w zeszłym tygodniu. Trzeba przyznać, że ruch na dolarze z poziomu 4,26 do 3,66 robi wrażenie. Poziom ekstremalny do którego może dojść dolar to 3,52 co oznacza, że EUR/USD musiałby być na 1,17 i wyżej. Po takiej wyprzedaży można się spodziewać dużej korekty albo kilku tygodni konsolidacji co oznacza, że na parze USD/PLN będzie można dobrze zarobić. Ja dolara mam, bo wolę go trzymać niż złotówki na których realnie się nie zarabia i biorąc pod uwagę ewentualne podwyżki stóp w Polsce w 2019 roku jeszcze długo zarabiać się nie będzie.

Na parze EUR/PLN także mamy dobrą cenę do zakupu, sprzedaż wciąż w rejonie 4,25-4,28. Do momentu pojawienia się ryzyka na rynku powinniśmy obserwować przedział 4,16- 4,26 co daje nam około 2,5% zysku.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply