• biuro@inwestory.pl

24-30 lipiec Analiza Walut

dolar

24-30 lipiec Analiza Walut

Dolar w zeszłym tygodniu dotarł do poziomu, o którym pisałem od dłuższego czasu – 3,63 zł. Kto kupił dolara kilka groszy ma już na plus. W zeszłym tygodniu Mario Draghi próbował jak zawsze osłabić Euro, ale rynek nie wierzy już w żadne jego słowa i zakłada, że  koniec QE zostanie ogłoszony w tym roku. Na daną chwilę termin to wrzesień i do tego czasu EUR/USD może rosnąć co będzie oznaczać nawet 3,50 na USD/PLN. Naszej złotówce nie będzie jednak tak łatwo się umocnić, bo sytuacja wokół Sądu Najwyższego może spowodować kolejne obniżenie ratingu naszego kraju. Można założyć, że w najbliższym czasie wejdziemy w fazę konsolidacji i USD/PLN będzie w przedziale 3,50- 3,80. Do zarobienia jest więc 7,5%. Ryzyko jest małe, bo EUR/USD rośnie już 5 miesiąc i korekta jest wskazana. Dolara w kieszeni warto mieć:)

O tym, że Euro warto kupić pisałem kilka tygodni  temu. Trochę trzeba było czekać, ale każdy kto kupił może liczyć zyski. Piątek był pięknym dniem na EUR/PLN co widać na wykresie. Na daną chwilę czekamy na 4,28 i wyżej. Kto nie ma Euro musi czekać na dobrą cenę do zakupu, a taką ceną jest 4,18 – 4,20 na daną chwilę.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply