• biuro@inwestory.pl

28 sierpnia – 3 września Analiza Walut

dolar

28 sierpnia – 3 września Analiza Walut

Za nami Jackson Hole. Janet Yellen nie powiedziała w piątek nic ciekawego. Zaleciła jedynie ostrożność przy zmianach regulacji na rynkach finansowych. Dolar osłabił się i zobaczyliśmy nowe szczyty na EUR/USD. Jest nadal szansa, że USD/PLN zejdzie poniżej 3,53, ale 3,56 jest już bardzo dobrą ceną do zakupu. Trend jest nadal spadkowy. Sprzedaż dolara warto rozważać w rejonie 3,64. Długoterminowo 3,83.

EUR/PLN może spaść na 4,19 i będzie to dobra cena do zakupu. Nie jest to jednak scenariusz bazowy. Średnia krocząca, której można używać do wyznaczania trendu może jeszcze zawrócić kurs w najbliższych dniach.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply