• biuro@inwestory.pl

25 wrzesień – 1 październik Analiza Walut

dolar

25 wrzesień – 1 październik Analiza Walut

Fed podniesie stopy w grudniu  – na 75%. W przyszłym roku mają być 3 podwyżki. Para USD/PLN powinna zacząć rosnąć po tak dużej wyprzedaży, ale nadal mamy trend spadkowy. Kupno warto rozważać w rejonie 3,53 a zyski realizować przy 3,66-3,69.  Jeżeli trend się utrzyma to zobaczymy 3,40 na dolarze, ale na daną chwilę jest to mało prawdopodobne ponieważ ECB raczej przedłuży QE.

Na EUR/PLN poziom 4,29 zatrzymał wzrosty, ale poziom 4,24 będzie działać jako wsparcie. Tam też przebiega średnia krocząca, która obrazuje kierunek trendu. Trend zarówno na interwale D1 jak i W1 jest wzrostowy. Wzrost ryzyka momentalnie wywinduje kurs w kierunku 4,35.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply