• biuro@inwestory.pl

PKN ORLEN Analiza Kwiecień 2021

PKN ORLEN Analiza Kwiecień 2021

Marzec nie przyniósł rozstrzygnięcia na Orlenie. Kurs wprawdzie wyskoczył do 70 zł, ale nadal nie przekroczył 74 zł.

Celem min jest rejon 74 zł, później rejon 87-90 i 106-110 zł. W wariancie optymistycznym 120 zł.

Zakupy spróbuje zrobić po cenie w rejonie 55-60 zł. Jeżeli trend zmieni się na spadkowy to powinniśmy zejść aż do 40 zł lub niżej.

Sytuacja związana z Prezesem Danielem Obajtkiem nie zmienia pozytywnego nastawienia do jednej z największych firm w kraju. Można założyć, że prezes zostanie zmieniony w tym roku jeżeli rewelacje okażą się prawdziwe, ale na razie się na zmiany nie zanosi.

Najbliższe publikacje w kwietniu:

2021-04-15 skonsolidowany – publikacja skonsolidowanego raportu rocznego
2021-04-29 jednostkowy – publikacja rozszerzonego raportu kwartalnego za pierwszy kwartał

WYKRES w skali D1:

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply