• biuro@inwestory.pl

PKN ORLEN Analiza Maj 2021

PKN ORLEN Analiza Maj 2021

PKN Orlen póki co stoi w miejscu. Zmienność jest znikoma, możliwe, że dopiero po wypłacie dywidendy coś się zmieni.

Dywidenda ma wynosić ok 3,5 zł co daje ponad 5% przy obecnym kursie.

W dywidendzie będą mogli wziąć udział akcjonariusze posiadający akcje spółki na koniec sesji 20 lipca. Wypłata nastąpić ma 5 sierpnia 2021 r.

Zlecenia w rejonie 60 i 40 zł zostawiamy i czekamy na dalszy rozwój wypadków. Ponieważ zakładamy spadek ropy w rejony 45 usd za baryłkę ruch na akcjach orlenu powinien być znaczący. Nie ma znaczenia w którą stronę:)

Dopiero trwałe przekroczenie ceny 73 zł będzie oznaczać zmianę trendu na wzrostowy, dlatego wcześniej nie warto pozbywać się akcji.

WYKRES PKN ORLEN W SKALI MN

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply