• biuro@inwestory.pl

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Listopad 2021

dolar

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Listopad 2021

Złotówka od dolara amerykańskiego jest wyjątkowo słaba. Inflacja w Polsce 6,8 to wersja oficjalna. Faktyczna wynosi około 20%. Można się spodziewać, że złotówka się trochę umocni jeżeli stopy procentowe będą nadal podnoszone. Wygląda na to, że wyjścia nie ma. Co ciekawe podnieśliśmy stopy szybciej niż USA:)

Patrząc na ruch na obligacjach i to jak ceny akcji banków wzrosły to można stwierdzić, że podwyżki stóp są już częściowo zdyskonotowane.

W najbliższym czasie można założyć raczej mocnego dolara i zlecenia kupna muszą nadal czekać.

Rozkład zleceń dostępny jest dla klientów abonamentowych na życzenie.

WYKRES USD/PLN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply