• biuro@inwestory.pl

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Grudzień 2021

dolar

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Grudzień 2021

Osłabienie złotówki sprawiło, że zobaczyliśmy 4,20 na dolarze i to był idealny moment, aby się dolara pozbyć.

Trzy tygodnie prawie 30 gr to prawie 7,5%. Taki procent się bierze i czeka na kolejną okazję.

EUR/USD także wpadł w 1,15 o którym już dawno wspominałem. Możliwe, że zobaczymy jeszcze 1,10 co może oznaczać powrót USD/PLN na 4,20.

Prawdopodobieństwo podwyżek stóp w Polsce o ok 50-100 pkt jest znaczne. Nic to dalej nie zmienia, bo inflacja oficjalna prawie 8% a realna to 20%. Lokata na 2% tylko polepsza samopoczucie, że nasze środki nie leżą na zero.

Co ciekawe banki nie spieszą się ze zwiększaniem oprocentowania na kontach, a na kredytach,leasingach i wynajmie to zwiększają od razu i powiadamiają listem:)

Z zakupami dolara przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo można założyć, że mocnej złotówki na razie nie zobaczymy.

WYKRES USD/PLN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Łukasz Jarzyło

Leave a Reply