• biuro@inwestory.pl

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Techniczna Kwiecień 2022

dolar

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Techniczna Kwiecień 2022

Wojna póki co chwilowo odeszła na dalszy plan, ale USDPLN nadal pozostaje na wysokich poziomach.

Podwyżka stóp procentowych o 100 pkt była już w cenie i nie widać na razie żadnego umocnienia złotówki.

Rynek będzie teraz wyceniał kolejne podwyżki a posiadacze obligacji skarbowych liczą straty.

Dopóki dolar nie zamknie luki nie ma na razie sensu go kupować. Trzeba czekać na umocnienie złotówki.

W obecnych warunkach może minąć trochę czasu zanim zobaczymy dolara poniżej 4 zł, ale jak wiadomo rynek już nie takie rzeczy robił podczas wojny:)

Jest też możliwość, że dolar będzie się poruszał w przedziale 4,2-4,6. Tak można założyć jeżeli byłby to klasyczny trend wzrostowy. Następnie powinniśmy zobaczyć nowe szczyty. Kupujący po 4,6 będą się pozbywać dolara, którego kupili za drogo pod wpływem strachu.

WYKRES USDPLN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply