• biuro@inwestory.pl

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Techniczna Maj 2022

dolar

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Techniczna Maj 2022

Tak jak zakładalismy dolar pozostaje w przedziale 4,2-4,6. Trwająca wojna można powiedzieć, że jest w tle.

Wszyscy skupiają się na rosnącej inflacji, uniezależnieniu się od surowców z Rosji oraz na podwyżkach stóp procentowych w USA i reszcie świata.

Na lokalnym podwórku inflacją obarcza się PiS poprzez ich rozdawnictwo wszelkiego rodzaju dotacji, subwencji itp. socjali dla ludzi.

Realna inflacja 20-25% ma się nijak do oficjalnej w rejonach 13%.

Wracając do dolara trudno założyć, że w najbliższym czasie złotówka się znacząco umocni.

Jednak rynek będzie szukać pretekstów, aby stwierdzić, żę najgorsze już za nami i przy poprawie sentymentu giełdy będą rosły a złotówka podąży w kierunku 4 zł.

Wtedy będzie można rozważać pierwsze zakupy dolara. Luka pozostaje nadal nie zamknięta.

WYKRES USDPLN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Łukasz Jarzyło

Leave a Reply