• biuro@inwestory.pl

KGHM Analiza Grudzień 2022

KGHM Analiza Grudzień 2022

127 zł to była piękna cena w listopadzie, ale grudzień też jest mocny i miedź a za nią akcje KGHM-u nie tanieją.

Jeżęli cena miedzi będzie nadal rosła to można założyć, że KGHM ma jeszcze perspektywę wzrostów, ale Chiny podobno mają problem z ludzmi, którzy nie chcą już się zamykać w domach ze względu na COVID.

Na razie słychać 3 rzeczy: firmy uciekają z Chin z produkcją niektórych towarów, Chińczycy się buntują, władca ma problem, bo gospodarka ma coraz gorsze dane.

Prawda jest natomiast taka, że od dawna danych z Chin nikt nie traktuje poważnie. Żaden zarządzający w nie nie wierzy, tylko uważnie czyta wiadomości.

Popyt na miedź jest generalnie stały i co by się nie działo KGHM będzie działał a co więcej ma budować w Polsce atom. Słaby dolar książkowo podnosi ceny surowców więc KGHM będzie nadal dobrze zarabiał.

Chętni są obecnie i na kupno i na sprzedaż. Jeżeli umiesz znajdować luki cenowe to z pewnością znajdziesz istotne ceny na wykresie.

WYKRES KGHM w skali MN

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply