• biuro@inwestory.pl

Analiza Złoto Styczeń 2023

Analiza Złoto Styczeń 2023

Patrząc na złoto w ujęciu długoterminowym mamy nadal trend wzrostowy.

Kupowanie jednak kruszcu w dowolnej formie po cenie 1800 usd za uncję to najgorsze co można zrobić.

Dlaczego? Ponieważ historyczny wykres sprzed 10 lat nie powinien nam służyć do analizy bieżącej sytuacji.

Poziom 1800 USD może być klasycznym oporem, choć znajdzie się ktoś kto powie to absurd, przecież opór jest powyżej 2000 usd.

Niemniej jednak to już kwestia kto co umie dojrzeć na wykresie. Obecny wzrost ceny złota to prawdopodobnie jedynie korekta w nadchodzącym trendzie spadkowym.

Jak zawsze wszystko będzie zależeć od dolara, bo jak pamiętamy tani dolar to drogie surowce i odwrotnie.

WYKRES GOLD w skali MN

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply