• biuro@inwestory.pl

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Marzec-Kwiecień 2023

dolar

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Marzec-Kwiecień 2023

Dolar słabnie mimo iż upadają banki. Od razu widać, że coś jest nie tak. To prawdopodobnie cisza przed burzą, ale na razie nie wiemy skąd ona przyjdzie. Duża szansa, że znowu z sektora bankowego.

Cały czas mamy na wykresie jeden niepotwierdzony poziom. Nastawienie rynku zakładające koniec podwyżek stóp procentowych a wręcz obniżki jest błędne. FED na razie dał do zrozumienia, że żadnych obiżek nie będzie a walka z inflacją będzie trwała.

Kupujący dolara mają na razie super ceny, ale te zawsze mogą być lepsze. Kwiecień powinien dać odpowiedź na temat kierunku w jakim ruszy rynek. EUR/USD od którego zależy kurs naszej waluty jest w bardzo istotnym miejscu a prognozy rynkowe są różne od 1:1 do 1:1,10 kończąc.

Najlepiej jest poczekać i pojdąć działania jak już zobaczymy mocny ruch.

WYKRES USD/PLN w skali MN.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply