• biuro@inwestory.pl

PKN ORLEN Analiza Czerwiec 2023

PKN ORLEN Analiza Czerwiec 2023

Jest drogo, tak najprościej można powiedzieć o cenach akcji PKN Orlen.

Wywindowane ceny akcji na światowych giełdach i praktycznie brak ruchu w USA sprawia, że należy być bardzo ostrożnym w kupowaniu szczytów.

Jeżeli USA nie rośnie a polskie akcje drożeją jak szalone to coś jest nie tak.

Nie ma tu mowy o jakichś szansach na hossę na GPW skoro nie ma jej w stanach, a już na pewno nie ma żadnej wielkiej hossy pokoleniowej o której pisze Albert:)

Nasza giełda od 10 lat jest w trendzie bocznym i tak zostanie:)

Pod koniec czerwca powinna zostać zatwierdzona dywidenda przez zarząd i na to warto poczekać.

Patrząc, że Orlen chce kupować dalej na polskim rynku trzeba się zastanowić jak wpłynie to na ceny akcji.

Tego nie wiemy i nie ma co przewidywać, wiemy natomiast, że w październiku są wybory i to jest duże ryzyko.

Należy więc polować na okazję i jak zawsze kupować jak najtaniej. DM BOŚ wydał nową rekomendację 100 zł. Przypominam, że poprzednio rekomendowali 110 a było 50:)

WYKRES PKN ORLEN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply