• biuro@inwestory.pl

EUR/USD Analiza Wrzesień 2023

eurusd

EUR/USD Analiza Wrzesień 2023

Ruchy na walutach w Polsce w ostatnim czasie przybrały na sile po obniżce stóp procentowych przez NBP.

Powrócił temat co dalej z dolarem i euro.

O ile euro jest stosunkowo stabilne to dolar jak wiadomo zależy głównie od zmienności głównej światowej pary walutowej czyli EUR/USD.

Dziś mamy posiedzenie FED-u więc wszystko może się wydarzyć natomiast z wykresu wynika, że EUR/USD walczy ewidentnie o utrzymanie wzrostowego trendu.

Dopiero za około tydzień będzie można powiedzieć czy trend wzrostowy jest nadal utrzymany, bo po posiedzeniu rynek zazwyczaj jest mocno rozchwiany a w kolejnym tygodniu obiera już właściwy kierunek.

Bardzo różne prognozy banków sprawiają, że nie da się z nich nic wyczytać.

Założyć można, że zmiana trendu na spadkowy spowoduje ruch w kierunku parytetu.

Może być też niżej co będzie oznaczać USD/PLN w rejonie 4,5 i wyżej.

Utrzymanie trendu wzrostowego lub konsolidacja to powrót do wahań 3,95 – 4,35 zł.

WYKRES EUR/USD w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply