• biuro@inwestory.pl

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Listopad 2023

dolar

DOLAR AMERYKAŃSKI Analiza Listopad 2023

Złotówka jest stabilna i nawet wybór M.Morawieckiego nie sprawił, że zmienność się pojawiła.

EUR/USD czyli główna para walutowa decydująca o ruchach na USD/PLN zatrzymała się w rejonie 1.05.

W związku z tym USD/PLN umacnia się pozostając nadal powyżej 4,15.

Jeżeli zobaczymy ruch na północ na EUR/USD to wkrótce możemy za dolara płacić 4 zł lub niżej.

Prognozować nie ma sensu tak jak wierzyć w prognozę pogody, bo może się sprawdzi a może nie.

Prawdopodobnie rynek wycenia obecnie wybór nowego premiera, ewentualne dalsze cięcia stóp procentowych i wszystkie możliwe scenariusze powyborcze.

Póki jest normalnie złotówka pozostanie stabilna, ale trzeba brać pod uwagę zmienność i możliwość zobaczenia 4,7 zł na USD/PLN w razie wzrostu ryzyka w Polsce lub na świecie.

Koniec roku przyniesie już mniejszą zmienność więc może jeszcze będzie okazja coś w tym roku kupić w listopadzie.

WYKRES USD/PLN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply