• biuro@inwestory.pl

ORLEN Analiza Listopad 2023

ORLEN Analiza Listopad 2023

Ultra ciekawa sytuacja na gigancie lokalnego rynku.

Kurs po wystrzale na euforii wyborów zatrzymał się w miejscu i nie chce spaść poniżej 65 zł.

Rozgrywki polityczne trwają w najlepsze, mocne wzrosty w USA a akcje Orlenu stoją w miejscu w odróżnieniu od cen na stacjach benzynowych, które ładnie rosną.

Bardzo ciężko jest dziś stwierdzić co się stanie z kursem, ale nadal scenariusz bazowy jest pro wzrostowy.

Sprzyja temu koniec roku, pozytywne zmiany w polityce, potencjalnie wyższe wyniki za kolejny kwartał.

Rynek powinien to dyskontować i tylko jakiś trup z szafy może to zmienić.

W mediach jest na razie cicho więc nic nie jest grane. Warto poczekać na zakończenie tego tygodnia i obserwować USA. Jeżeli giełdy będą rosnąć a Orlen nie to będzie oznaczać, że coś jest na rzeczy.

WYKRES ORLEN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply