• biuro@inwestory.pl

GOLD czyli złoto Analiza Listopad 2023

GOLD czyli złoto Analiza Listopad 2023

Złoto od 3 lat porusza się w trendzie bocznym.

W mediach można regularnie natknąć się na artykuły ile ton złota zakupiły banki centralne.

Ile w tym prawdy nie wiadomo. Wiadomo natomiast to, że kraje nie trzymają złota u siebie i z pewnością się tego dokładnie nie dowiemy gdzie ono jest. Całe szczęście nie jest to nam potrzebne do zarabiania na kursie złota.

Formy inwestowania są różne: od sztabek przez monety, etf-y na wzrost, produkty bankowe po kontrakty cfd oraz różne certyfikaty na gpw.

Wszystkie rzeczy sprowadzają się zawsze do jednego czyli ceny.

Patrząc na obecną sytuację i mocnego dolara od dłuższego czasu można się zastanawiać czemu złoto jest drogie?

Jeżeli założymy, że dolar powinien słabnąć w przyszłym roku to można założyć dalsze wzrosty cen złota i innych surowców. Z trendem nie należy walczyć. Zawsze należy za nim podążać.

Na daną chwilę cena +-1800 usd jest nie do pokonania i tutaj należy się zastanawiać nad zakupami. Górny pułap to obecnie +-2000 usd.

Wzrostom ceny złota sprzyja wzrost niepewności. Złoto często też wyprzedza duże ruchy na rynku. Obecna sytuacja jest niepewna więc trzeba zachować czujność.

WYKRES GOLD w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply