• biuro@inwestory.pl

Niemiecki Indeks DAX Grudzień 2023

Niemiecki Indeks DAX Grudzień 2023

Niemcy ledwo ciągną a niemiecka giełda w najlepsze na nowych historycznych szczytach.

To pokazuje, że gospodarka a giełda to dwie różne rzeczy.

Giełda dyskontuje wszystko wcześniej a później jak już w gospodarce jest źle to następuje sprzedaż faktów.

Tak to działa i aby zarabiać trzeba się tego nauczyć w praktyce, bo z książek zarabiać się nie nauczycie.

6 tygodni wzrostów bez zatrzymania i ponad 2000 pkt to oznaki końca wzrostów a już na pewno wejścia w okres trudności.

Aby to napisać trzeba znać statystykę na indeksie DAX. Aby znać statystykę trzeba na nim kilka lat inwestować.

Tak więc od tego tygodnia na indeksie zawierane będą pozycje krótkie. Tydzień decydujący dla każdego indeksu ze względu na posiedzenie FED.

Warto być ostrożnym ale i wypatrywać okazji, jeżeli niemiecki indeks zawróci możemy byś świadkami spadku w rejony 12900 pkt co daje nam ogromy potencjał zysku.

WYKRES INDEKSU DAX w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply