• biuro@inwestory.pl

ORLEN Analiza Grudzień 2023

ORLEN Analiza Grudzień 2023

Orlen po doniesieniach, że ma płacić 15 mld i pokrywać zamrożenie cen energii zniżkował ponad 9%.

Była to idealna okazja do zakupu i już dziś Ci co nie bali się plotek medialnych są w zysku.

Na rynku obowiązuje wielokrotnie powtarzana zasada: kupuj plotki sprzedawaj fakty.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy przed wyborem nowego premiera, ewentualnym odwołaniem Szefa NBP oraz najważniejszym posiedzeniem FED w roku.

Można założyć, że giełdy będą nadal rosły aż USA nie zrobi nowych szczytów a jedynie jastrzębi komunikat FED może coś zmienić.

Trzeba jednak realizować zyski, bo tak mocnych wzrostów nie było dawno a zawsze się kiedyś kończą -szczególnie, że niektóre indeksy już zrobiły nowe ATH.

Orlen zyskiwał w pt. na podstawie dobrej atmosfery na giełdach i dobrych danych z USA.

Ewidentnie jednak wszystko rozgrywa się tam politycznie i nie do końca wiadomo jak bardzo PIS zabarykaduje się w spółkach. Nie wiadomo co z obecnym prezesem i nie wiadomo czy Orlen będzie płacił.

A jak zapłaci to jest to już w cenie, która nie spada i realnie spadała tylko 1 dzień.

Tak więc na razie mamy do zamknięcia lukę bessy a później atak na szczyty. Cena 40zł na akcje na razie pozostaje w sferze marzeń i potrzebny byłby krach abyśmy się tam znaleźli.

WYKRES ORLEN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply