• biuro@inwestory.pl

KGHM Analiza Styczeń 2024

KGHM Analiza Styczeń 2024

Życzymy sobie w nowym roku tak pięknych ruchów jak w zeszłym na akcjach KGHM.

Cena miedzi w związku z prawdopodobną recesją spada a za nią ceny akcji KGHM-u.

Znowu warto czekać na ceny z zeszłego roku i poziomy luk o których wspominałem w poprzednim wpisie.

Te poziomy zapewniają minimalizowanie ryzyka zakupów akcji w razie trendu spadkowego w USA.

W najbliższym czasie jest szansa na pierwsze zakupy o ile cena miedzi będzie spadać a jest to bardzo prawdopodobne.

Jest też mniejsza szansa na to, że cena miedzi delikatnie spadnie a później mocno odbije i utrzyma krótkoterminowy trend wzrostowy.

Ponieważ ceny akcji KGHM są praktycznie idealnie skorelowane z ceną miedzi to należy obserwować te dwa źródła informacji. Ewentualne rozbieżności mogą pomóc w podjęciu lepszej decyzji.

Trzeba też pamiętać, że na koniec miesiąca mamy posiedzenie FED. A rynek rozgrywa wszystko pomiędzy tymi właśnie posiedzeniami. Dlatego jeżeli zastanawiacie się do kiedy trzymać rosnące akcje lub zacząć coś kupować jest to jedna ze wskazówek fundamentalnych.

WYKRES KGHM w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply