• biuro@inwestory.pl

ORLEN Analiza Styczeń 2024

ORLEN Analiza Styczeń 2024

Witajcie w Nowym Roku.

Nowa rzeczywistość w Polskiej polityce i nowe rozdanie FED-u.

Okazuje się, że w Polsce jedna spółka może mieć 3 prezesów a FED zmienia zdanie na temat stóp procentowych i mówi o trzech obniżkach w 2024 roku.

Ten rok będzie bardzo ważny na rynku akcyjnym dlatego trzeba mocno obserwować akcje.

Orlen wejdzie w nowy rok z bardzo dobrymi wynikami a przekazanie środków na zamrożenie cen prądu jest już zdyskontowane. Kurs doszedł do 67 zł i nadal pozostaje w konsolidacji z przewagą wzrostów w przyszłości.

Plotki o nowej Pani prezes pokażą jak się zachowa kurs już jutro i będzie to ciekawy tydzień, bo jeżeli kurs ma dalej rosnąć to powinien to zrobić właśnie po 8 stycznia.

W lutym będziemy obserwować walne zgromadzenie i decyzje tam zapadające, ale jak się okazuje decyzje personalne już mogły zapaść i rynek pokaże od poniedziałku co o tym sądzi.

Największe pytania na ten rok :

  1. Czy polityka dywidendowa się nie zmieni? Czy dopłaty za prąd nie zmienią wypłat i zaakceptowanej polityki wzrostu wartości dywidendy.
  2. Czy akcje będą w stanie nadrobić wzrosty mimo spadających akcji w USA?

Na te pytania odpowiedzi powinny być najdalej w marcu.

Na dzisiaj dalej wierząc i będąc akcjonariuszem naszego czempiona szykujemy się na dokupienie akcji jeżeli pojawią się ceny które nas satysfakcjonują.

Mając na uwadze, że szanse na recesję rosną trzeba to będzie robić rozsądnie z coraz niższych poziomów jeżeli spadki zagoszczą na dobre w USA.

WYKRES ORLENU w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply