• biuro@inwestory.pl

EURUSD Analiza Luty 2024

eurusd

EURUSD Analiza Luty 2024

Mamy potencjalną zmianę trendu na spadkowy na głównej parze walutowej świata.

Potencjalny zasięg 1:1 czyli powrót do poziomów z października 2022.

Jeszcze luty może coś zmienić i skierować kurs do 1,13.

Póki co brak obniżek stóp procentowych przez FED i bardzo dobre dane NFP sprawiają, że dolar zyskuje.

Mamy diametralnie inną sytuację gospodarczą w USA vs Europa. W USA sielanka a w Europie katastrowa w Niemczech.

Możliwe, że w 2024 roku zobaczymy zaledwie jedną obniżkę w USA. W Polsce już w tym tygodniu może się coś zmienić, ale prezes NBP nie będzie przecież pomagać dawnej opozycji obniżając stopy.

Dane o inflacji będą decydujące.

Jak widać USDPLN już ruszył w kierunku 4,15; EURUSD będzie pomagał jeżeli dalej będzie spadał.

Póki co brak negatywnych zdarzeń na świecie sprawia, że spadki są powolne, ale wydaje się, że sytuacja jest już rozstrzygnięta.

Wykres EURUSD w skali MN

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply