• biuro@inwestory.pl

MBANK Analiza Marzec 2024

MBANK Analiza Marzec 2024

215 zł podrożały akcje Mbanku przez 6 tygodni. To jest istne szaleństwo, które wydarzyło się tylko raz we wrześniu 2021 roku.

Obecnie kurs spadł już poniżej 700 zł i wydaje się, że czas na realizację zysków z długich pozycji.

Co ciekawe ceny wszystkich banków w Polsce są mocno wywindowane. Niektóre akcje podrożały prawie 100% w 4 miesiące.

Wydaje się słuszne założenie, że zagraniczni inwestorzy wiedzieli iż dywidenda będzie duża i skusili się na zakup akcji wszystkich banków działających na naszym podwórku.

Teraz czekają do dywidendy i będą próbować sprzedać te drogie akcje ulicy która się niczego nie spodziewa mając nadzieję na dalsze wzrosty akcji banków.

No niestety to tak nie działa. Nie ma możliwości, aby coś rosło w takim tempie i w takich wartościach.

Jeśli tak się dzieje jest to tzw. bańka. Pęknięcie jej będzie bolesne dla tych co kupią drogo lub nie będą wiedzieć kiedy wyjść z zyskiem.

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone ponad 10% dywidendy. Co ciekawe KNF chojnie w tym roku zezwolił wszystkim na wypłaty. W sumie nie ma się co dziwić jak dzięki stopom procentowym banki zarabiają ogromne pieniądze. Podobno najsilniejsze lobby w Polsce to lobby bankowe i developerskie.

Zobaczymy czy Prezes NBP zostanie postawiony przed Trybunał Stanu, a na to się zapowiada.

Idą bardzo ciekawe czasy dla złotówki i tym samym banków. Dziś zostały już oskarżone o WIRON, który ledwo zaczęły używać.

Zmienność na pewno będzie ogromna więc handel na akcjach banków w tym roku będzie umożliwiał generowanie dużych zysków. Jedyną przeszkodą będą terminy wypłaty dywidend, które prawdopodobnie będą występowały blisko siebie.

Jednak zmienność może sprawić, że będzie możliwe wzięcie wszystkich dywidend za te same środki jedna po drugiej.

Warto śledzić decyzje zarządów decydujące o dywidendzie.

WYKRES MBANK w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply