• biuro@inwestory.pl

Bitcoin Analiza Marzec 2024

Bitcoin Analiza Marzec 2024

Bitcoin ustanawia nowe ATH i nikt nie wie czy to zasługa Etfów czy innych instrumentów.

Nie zmienia to faktu, że CFD na bitcoina nie jest zbyt fajnym instrumentem, bo koszty trzymania pozycji zjadają nam zysk a depozyt potrzebny pod jakąś rozsądną pozycję wynosi ok 10 000 zł.

20 m-cy trzeba było trzymać pozycję, aby wziąć udział w obecnym rajdzie.

Zdecydowanie długo choć i tak dobrze, że koszty byłyby niższe niż np. na gazie gdzie są obecnie ogromne a kurs praktycznie nie rośnie a wręcz spada na nowe minima.

Jak będzie się zachowywał kurs bitcoina w najbliższym czasie? Pewne jest, że spadnie, bo zawsze tak sie dzieje po ustanowieniu nowego ATH. Spadek ten jednak może być chwilowy, bo po potwierdzeniu poziomu oporu zamienionego obecnie we wsparcie droga na nowe szczyty jest otwarta.

Z trendem nie warto walczyć, ale trzeba szukać potencjalnego odwrócenia i dopiero wtedy zajmować pozycje krótkie.

Jeśli historia się powtórzy możliwe jest znowu 19000 i niżej.

Kupujący już wystartowali z realizacją zysków co widać na wykresie, ale najbliższe tygodnie i z pewnością FED 19-20 marca zadecydują o dalszych losach.

Pamiętajcie, że chciwość musi być pod kontrolą co łatwe nie jest:)

WYKRES BITCOIN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply