• biuro@inwestory.pl

Analiza Ropy Brent Kwiecień 2024

ropa

Analiza Ropy Brent Kwiecień 2024

Mamy 4 miesiąc wzrostu ceny ropy i nadal wysokie ceny na stacjach benzynowych, które jednak widocznie odstają od wzrostu ceny na rynku.

Większe podwyżki na stacjach mogą nadejść jeżeli ropa ma zamiar osiągnąć 120 usd za baryłkę.

Najpierw jednak musi przejść poziom 96 usd następnie go potwierdzić i dalej rosnąć.

Można to trochę tłumaczyć atakami na rosyjskie rafinerie itp., ale prawda jest taka, że wszystkie surowce rosną już jakiś czas.

Zamknięcie z zeszłego tygodnia na poziomie 91 oznacza, że przed nami finałowa rozgrywka między pozostaniem w trendzie bocznym 70-90 a zmianą tendu na wzrostowy do czego potrzeba przejścia powyżej poziomu 96 usd.

Nie ma sensu prognozować przyszłości tylko rozgrywać to co widzimy. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższym miesiącu lub dwóch.

WYKRES ROPY BRENT w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply