• biuro@inwestory.pl

KGHM Analiza Kwiecień 2024

KGHM Analiza Kwiecień 2024

Ale się działo na miedzi i akcjach KGHMU. Poziom 108-110 znowu zadziałał.

Istne szaleństwo dokonało się podczas dwóch ostatnich tygodni. Akcje po informacjach o odpisie w wysokości ponad 4 mld zł spadły, po czym nastąpiło mocne kupno i kurs zamknął tydzień w rejonie 128 zł czyli z grudnia 2023 roku.

Popyt nie wydaje się słabnąć więc możemy obserwować rajd do 150 zł, ale do tego jest potrzebny dalszy wzrost cen miedzi.

Dlaczego surowce rosną( złoto, ropa, miedź)?

Nie wiadomo. Skoro jednak rosną to wydaje się, że wyceniają słabego dolara. Z drugiej jednak strony dane w USA są bardzo dobre. W pt. 300k nowych miejsc pracy.

Czyżby jakiś kryzys był przed nami? Dlaczego dolar ma być tańszy skoro podwyżki stóp w Stanach się oddalają.

Nie wiadomo co wyceniają dziś drożejące surowce. Może brak recesji? Może miedź wycenia rosnący popyt ze strony samochodów elektrycznych.

Najbliższy tydzień będzie ciekawy, kurs musi dalej rosnąć, aby zmienić trend z bocznego na wzrostowy.

Czy tak się stanie zobaczymy raczej na pewno w kwietniu.

WYKRES KGHM w skali D1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply