• biuro@inwestory.pl

MBANK Analiza Kwiecień 2024

MBANK Analiza Kwiecień 2024

No mamy pierwsze problemy z dalszymi wzrostami cen akcji Mbanku.

4 tygodnie, ale nadal brak solidnego sygnału od sprzedaży akcji.

Jednak jak wiadomo trzeba patrzyć na indeksy w USA i Niemczech a te zawracają.

Jeżeli ktoś jeszcze nie sprzedał akcji banku to pewnie powinien się zastanowić nad realizacją zysków.

Najbliższe tygodnie lub już przyszły tydzień będzie decydujący. Zaczyna się też sezon dywidend na krajowym bankowym podwórku. 10% to nie lada gratka dla indywidualnych inwestorów.

Jeżeli zagranica zakupiła akcje polskich banków to teraz będzie je próbowała sprzedać z zyskiem a odbiorcą będą właśnie nieświadomi klienci indywidualni kupujący pod dywidendę. Czy tak to zostanie rozegrane zobaczymy już niedługo.

Mbank nie zarabia więc dywidendą nie ma się co interesować, ale wycena akcji jest potencjalną okazją do zawierania krótkich pozycji.

WYKRES MBANK w SKALI W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply