• biuro@inwestory.pl

ORLEN Analiza Kwiecień 2024

ORLEN Analiza Kwiecień 2024

Wydaje się, że wzrosty na akcjach Orlenu to kwestia drożejących surowców m.in. ropy.

Podczas gdy giełdy w USA i Niemczech zaczęły korektę, akcje Orlenu podrożały do 68 zł i znowu zatrzymały się na oporze.

Jeżeli ropa będzie nadal drożeć to teoretycznie możemy zobaczyć poziomy powyżej 70 zł, ale jest to mało prawdopodobne.

Może wzrosty są spowodowane redukcją krótkich pozycji. Jeżeli w przyszłym tygodniu akcje na światowych rynkach będą dalej spadać to Orlen powinien podążać w dół.

Ceny obecne są okazją do wyjścia już kolejny raz. Ceny na stacjach paliw w Warszawie są ok 50 gr wyższe niż w innych miastach i nie będą raczej spadać.

Wkrótce powinny się pojawić informacje o planowanej dywidendzie. Odpis na ponad 10 mld nie spowodował spadków ceny akcji więc inwestorzy nadal dobrze postrzegają koncern.

Dalej czekamy też na nowego prezesa.

Zakupy akcji najlepiej rozważyć jeżeli korekta po 5 m-cach wzrostu na świecie dobiegnie końca.

WYKRES ORLEN w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply