• biuro@inwestory.pl

KGHM Analiza Maj 2024

KGHM Analiza Maj 2024

Kghm po 150 zł a rekomendacje są nawet 172 zł( zmienione ze 100 zł) co pokazuje jak bardzo mylą się analitycy.

KGHM urósł po opublikowaniu ogromnej straty co także wskazuje, że cena sprzedaży miedzi gra tutaj najważniejszą rolę.

Co jest przyczyną drogich surowców – jak zawsze słaby dolar. Co ciekawe jednak ten dolar nie jest słaby, bo obniżki stóp procentowych się oddalają a wręcz zanikają. Mamy więc do czynienia jakimiś anomaliami.

Korekta cenowa na rynkach akcji z kwietnia to prawdopodobnie początek więc warto rozważać upłynnienie akcji. Kolejny tydzień powinien dać tutaj odpowiedź jeżeli będzie spadkowy. Na razie hossa na akcjach KGHM-u trwa w najlepsze podobnie jak rajd cen miedzi.

Każdy rajd się kiedyś kończy o czym przekonali się fani KAKAO które spadło bardzo mocno w ostatnim czasie. Podobnie może być z NVIDIA. Jak mawiała moja Pani profesor z SGH – co urosło spaść musi.

Na dzień dzisiejszy rozgrywamy pozycje krótkie na akcjach Kghm z planem na zakup jeżeli cena wróci zgodnie z analizą techniczną. Pomóc temu powinna korekta w USA, która się prędzej czy później wróci na rynek.

WYKRES KGHM w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply