• biuro@inwestory.pl

Miedź vs KGHM

Miedź vs KGHM

Inwestując w akcje KGHM – koniecznie trzeba obserwować ceny miedzi.

Często zdarza się, że ruch na akcjach wynika z wyższej prognozowanej ceny miedzi w przyszłości.

Obserwując więc popyt na miedzi i tanie akcje KGHM-u jesteśmy w stanie dokonać zakupu akcji w bardzo dobrej cenie i spokojnie czekać na wzrost ceny surowca, który pociągnie za sobą wzrost ceny akcji.

Jeżeli ktoś kilka lat inwestuje na akcjach KGHM-u to wie, że są to akcje idealne, bardzo zmienne, dające dużo zarobić i idealnie odwzorowujące ceny miedzi.

Matematycznie warto też przeanalizować zmienność, aby rozumieć jakie są przedziały wahań cen.

Poza pandemią wszystko działa mniej więcej w tych samych ramach cenowych od dłuższego czasu.

Obecnie na miedzi obserwujemy już problemy ze wzrostem a kghm rośnie na nowe szczyty.

To potencjalne ostrzeżenie przed najbliższym spadkiem cen. Jest jeszcze szansa na wybicie nowych szczytów na miedzi więc warto dopiero szykować się do rozgrywania krótkich pozycji na akcjach.

WYKRES COPPER w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply