• biuro@inwestory.pl

ORLEN Analiza Maj 2024

ORLEN Analiza Maj 2024

Akcje Orlenu po ponad roku doszły w rejon 71 zł domykając lukę dywidendową.

Mamy już nowego prezesa Ireneusza Fąfarę. Kolejne wiadomości o śledztwach i rewelacjach wokół Daniela Obajtka nie działają na akcjonariuszy. Praca w warunkach dalekich od normalności pokazana przez TVN wskazuje na wiele nieprawidłowości. 17,2 mld odpisów także.

Kurs akcji jednak nic sobie z tego nie robi i mamy 3 m-c wzrostów, ale nadal poniżej 70 zł.

Pozytywną wiadomością jest planowana we wrześniu dywidenda w wysokości 4,15 zł na akcję i sporo środków przekazanych na kapitał zapasowy.

Inwestorzy chcący skorzystać z dywidendy będą się szykować do zakupów akcji w jak najniższych cenach.

Na dzisiaj rejon 60 zł i niżej jest już atrakcyjny, ale do tego są potrzebne rewelacje medialne lub korekta na rynkach akcji.

WYKRES ORLEN w skali MN

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply