• biuro@inwestory.pl

PGE Analiza Maj 2024

PGE Analiza Maj 2024

Jaki jest przepis zarabiania na spółkach energetycznych w Polsce?

Najpierw jak w wielu podobnych przypadkach wypuszcza się informację, że spółki będą dotować nierentowne kopalnie.

Kurs spółek spada 10% w jeden dzień.

Następnie należy zakupić akcje po sygnale kupna( każdy ma swój sygnał), a po 2 tygodniach rząd wycofuje się z postulatu dotowania kopalni i akcje są już 15% droższe.

Tak wielokrotnie było na JSW, PGE i Tauronie i tak jest w tym przypadku.

Po ile wypada się pozbyć akcji PGE? To zależy od horyzontu inwestycyjnego.

Jeżeli ktoś spekuluje krótkoterminowo to już dziś sprzedał akcje, a jak ktoś inwestuje długoterminowo to już poczeka sobie do 9-10 zł.

Na razie warto obserwować sytuację i czekać na sygnał sprzedaży, który na pewno się pojawi w najbliższych dniach lub tygodniach.

WYKRES PGE w skali W1

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply