• biuro@inwestory.pl

SP 500 Analiza Maj 2024

SP 500 Analiza Maj 2024

Wszyscy posiadacze akcji powinni być świadomi, że analiza powinna zacząć się od indeksu SP500.

Tak jak sprawują się Amerykanie tak sprawuje się cały świat. Jak giełda w USA spada, wszystkie spadają i odwrotnie. Odchylenie od tego założenia są minimalne.

W jakim jesteśmy miejscu na amerykańskiej giełdzie?

Otóż jesteśmy w trakcie korekty. I teraz pytanie jak zakończy się miesiąc.

Jeżeli giełda w USA zrobi nowe ATH to znaczy, że może jeszcze rosnąć i na korektę poczekamy.

Jeżeli miesiąc zamkniemy spadkowo tzn. że korekta trwa nadal.

Dzisiejsze wzrosty są robione specjalnie, aby przysłowie sell in may and go away było nieaktualne w tym sezonie.

Akcje trzeba sprzedać ulicy jak najwyżej( czytaj nabrać ulicę, że to jest dalej hossa).

Prognozowanie nie ma sensu. Trzeba jedynie patrzeć na wykres świec japońskich i co tydzień zmieniać ewentualny kierunek, aby nie zostać z akcjami.

Na razie poziomy 4700 pkt na SP500 są kwestią czasu i wtedy będzie się można zastanawiać nad dalszymi ruchami.

Nawet jak ten scenariusz nie zadziała to prędzej czy później algorytmy zjawią się na tym poziomie i warto o tym pamiętać będąc posiadaczem akcji.

WYKRES SP500 w skali MN

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inwestory.pl. oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. Informacje mają charakter edukacyjny, a serwis nie działa na rzecz żadnego emitenta.
Łukasz Jarzyło

Leave a Reply